İslami Düğün Nedir?

//İslami Düğün Nedir?

İslami Düğün Nedir?

düğün nedir?DÜĞÜN NEDİR?

Düğünler iki ayrı kalbin birlikteliğini ilan ettiği en özel günlerimizdir. Dünya üzerinde her medeniyetin farklı düğün organizasyonları bulunmaktadır. Kimi toplumlar gelenek ve göreneklerine uygun ve dini düğün yaparken kimileri ise hiçbir kıstas gözetmeksizin düğünlerini organize etmektedirler.

Düğünlerin asıl amacı bu iki kişinin birbirlerine verdikleri söze şahit tutmak, birlikteliklerini ilan ettiklerini yani evlendiklerini ve bu evlilikten doğacak çocukların nikahlı bir birliktelikten olduğunu yakın çevresine duyurmaktır.

DÜĞÜNLER NASIL OLMALIDIR?

Her toplumda olduğu gibi bizim toplumumuzda da çeşitli düğün organizasyonları yapılmaktadır. Bu düğün törenleri zaman zaman çok görkemli ve yemekli olabilmekle beraber, kimi zaman İslami düğün organizasyonu şeklinde, kimi zaman ise çok sade bir nikah töreninden oluşmaktadır. Buradaki önemli nokta iki kişinin görüşleri ışığında bütçelerinin elverdiği ölçüde, harama, israfa ve abartıya kaçmadan girmeden sade ve şık bir düğün organizasyonu yapabilmektir. Günümüz şartlarında sizi bu özel gününüzde yorabilecek tüm organizasyon işlerini artık organizasyon firmaları en profesyonel şekilde yapmaktadır.

DİNİ DÜĞÜN NEDİR? İSLAMİ DÜĞÜN NEDİR?

Düğünlerin çok çeşitli olduğundan bahsetmiştik. Bunlar içerisinde kişilerin görüşlerine göre değişmekle beraber belki de en makul olanı İslami düğünlerdir. Peki, İslami düğün nedir? İslami Düğün nasıl yapılır?

Dini düğün olarak da adlandırılan İslam’a uygun düğünler, haram ve helalin iç içe girdiği günümüz şartlarında İslam’a en uygun şekilde düğün organizasyonu icra etmektir. Amacı ise insanları bu mutlu ve kutsal günlerinde haramdan bir nebze olsun uzak tutabilmektir. Bu amaçla Çağlayan Organizasyon olarak Türkiye’de ve Avrupa’da İslami düğünler organize etmekteyiz.

İslami düğün semazen ekibi

İSLAMİ DÜĞÜN İÇERİĞİNDE NELER BULUNUR?

Dini yani İslami düğün içerisinde başta Kur’an-ı Kerim tilaveti olmak üzere profesyonel ve eğitimli semazen ekibi ile yapılan sema gösterisi, alanında uzman ve değerli olan sanatçılarıyla ilahi ve ezgi grubu, profesyonel ses sistemleri ve cihazlar ile canlı tasavvuf müzikleri ve sunucu gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır. İstenildiği takdirde sadece bayanlara yönelik olarak bayan kına ekibi, bayan ilahi grubu gibi hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Çağlayan Organizasyon olarak Adana’da ve tüm Türkiye’de İslami düğün organizasyonlarınızı itina ile düzenliyoruz. Hatta Avrupa’da İslami düğün yapmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

0505 532 31 40

By |2018-11-02T16:16:51+03:00Kasım 2nd, 2018|Genel|